Kalendář událostí

Stáhnout jako soubor iCal
M. Beckerman: Co znamená vědět něco o Dvořákovi?
Shlédnutí : 97
Michael Beckerman
Co znamená vědět něco o Dvořákovi? 
Skoro 150 let lidé hrají a poslouchají hudbu Antonína Dvořáka, mluví a píší o jeho životě a díle. Dá se říci, že dnes víme o tomto skladateli velmi mnoho. Ale co vlastně znamená vědět něco o Dvořákovi? Jaké věci můžeme vědět a jak víme, že je známe? Renomovaný americký muzikolog, který se celoživotně zabývá českou hudbou, se bude v přednášce zabývat příklady z nejrůznějších zdrojů: hudebních rukopisů, dopisů, biografií, vědeckých a teoretických článků a kritických debat o tom, jestli můžeme nějak rozlišovat mezi znalostmi a "vyprávěním příběhů" a jaký je rozdíl mezi těmito dvěma kategoriemi.
 
 
Přednáška je součástí cyklu 

Cyklus podzimních přednášek v Muzeu Antonína Dvořáka

Přednášky dvořákovských muzikologů na témata aktuálního bádání

Během podzimu 2018 proběhne v Muzeu Antonína Dvořáka cyklus přednášek dvořákovských muzikologů, kteří blíže představí Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila, první Dvořákovo Klavírní trio B dur a poslední skladatelovu operu Armida.
Při této příležitosti zveme návštěvníky na výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka v 1. patře muzea, která představuje skladatele jako běžného člověka se svými radosti a vášněmi.
Přednášky jsou v českém jazyce a jsou pořádány ve spolupráci se Společností Antonína Dvořáka.   Vstupné 30 Kč (členové SAD zdarma)
 
 
Místo :  Muzeum Antonína Dvořáka, Ke Karlovu 20, Praha 2