Kalendář událostí

Stáhnout jako soubor iCal
Festival Contempuls
Shlédnutí : 74

Contempuls Night – tak zní název 9. ročníku festivalu Contempuls.   Pražský festival soudobé hudby

Night proto, že letos Contempuls přinese dva koncerty, které zazní během jednoho večera. Skromný počet koncertů úspěšně vyvažuje kvalitní dramaturgie, ke které již tradičně patří uvedení nových děl, vytvořených českými skladateli přímo na objednávku festivalu.

Jeden z nejoceňovanějších cembalistů současnosti, íránsko-americký hudebník Mahan Esfahani, ve světové premiéře uvede skladbu Triggering Miroslava Srnky, dále hudbu své krajanky Anahity Abbasi a dnes již klasická díla moderní cembalové literatury od Kaiji Saariaho a Luciana Beria. Na druhém koncertě zazní světová premiéra skladby Pěsti v Rakousku žijícího českého skladatele Šimona Vosečka. Na svém vůbec prvním vystoupení v České republice ji provede newyorské kvarteto Yarn/Wire, tvořené dvěma hráči na klávesové nástroje a dvěma perkusionisty. Další program pak budou tvořit dva pilíře jejich repertoáru, hudba Alexe Minceka a Enna Poppeho.

Současná hudba pro současníka?
Zveme Vás na diskuzi se skladateli Miroslavem Srnkou a Šimonem Vosečkem, která proběhne před koncertním večerem. Rozhovor povede dramaturg festivalu Josef Třeštík.

Těšíme se na setkání 18. listopadu, letos v nově otevřeném sále DOX+ Centra současného umění DOX, které je také partnerem letošního ročníku.

 

17:30

Současná hudba pro současníka?

Centrum DOX Setkání se skladateli Miroslavem Srnkou a Šimonem Vosečkem Jaká jsou naše očekávání a předsudky vůči soudobé hudbě? Proč je u nás hudba tvůrců, kteří patří ve světě k renomovaným skladatelům málo hraná?...

**********

19:00

Mahan Esfahani (USA, Írán)

DOX+

Graham Lynch: Admiring Yōrō Waterfall
Luciano Berio: Rounds
Anahita Abbasi: Intertwined Distances
Miroslav Srnka: Triggering, světová premiéra, objednávka festivalu Contempuls
Kaija Saariaho: Jardin Secret II

**********

20:30

Yarn/Wire (USA)

DOX+

Alex Mincek: Images of Duration
Šimon Voseček: P

***************ěstisvětová premiéra, objednávka festivalu Contempuls
Enno Poppe: Feld

Místo : Centrum DOX, Poupětova 1, Praha 7 - Holešovice
Kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.